HANS J WEGNER. "CH 25", fåtölj, för Carl Hansen & Søn, stomme i ek, flätad sits i papperssnöre, brickmärkt, samtida tillverkning, modellen formgiven på 1950-talet. Möbler - Fåtöljer & Stolar - Auctionet
Bruno Mathsson fåtölj “Eva” - Stockholms Auktionsverk
Auktion.se Alla auktioner - Köp en Ludvig Mies Van Der Rohe fåtölj på auktion! Fåtölj med fotpall modell ”MR20”. Stomme av kromat stål och sitas av flätad rotting. Formgiven 1927. Pall medföljer. @
Köp en Bruno Mathsson fåtölj... - Auktion.se Alla auktioner | Facebook
Loungefåtölj med flätad lädersits - Köp hos Dany's Home
Fåtölj, "Porto", Newport, 2000-tal. - Bukowskis
Fåtölj med fotpall - Stockholms Auktionsverk
Fåtölj, Yngve Ekström (1913-1988), Skandiform, skiktlimmad bok, flätad sadelgjord, brännmärkt. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning - 8392
Fåtölj + fotpall, Bruno Mathsson (1907-1988), Pernilla, Flätad skinn, 1964. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning - 5544
Bruno Mathsson, fåtölj med fotpall, "Pernilla 2", Firma Karl Mathsson, daterade 1964 och -65. - Bukowskis
Så mycket är dina gamla furustolar värda
FÅTÖLJ, Oidentifierad formgivare, böjträ och flätad sits, 1900-talets mitt
Fåtölj, flätad sits. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning -